APC jako Agencja Pracy Tymczasowej

Od 2019 r. funkcjonujemy jako agencja pośrednictwa pracy tymczasowej. Nasze biuro kompleksowo wspiera przedsiębiorców w pozyskiwaniu fachowej siły roboczej. Zajmujemy się wszystkimi procedurami, które wymagają prawidłowego i efektywnego przeprowadzenia tego procesu zgodnie z potrzebami Klientów. W krótkim czasie dostarczamy kompetentnych i odpowiednio wykwalifikowanych pracowników gotowych do wykonywania wskazanych obowiązków. Serdecznie zapraszamy do współpracy małe, średnie i duże przedsiębiorstwa niezależnie od specyfiki działalności!

Optymalizacja kosztów i wzrost wydajności pracy

Co powoduje, że warto zdecydować się na usługi świadczone przez agencje pośrednictwa pracy tymczasowej? Niewątpliwie jednym z podstawowych aspektów, które za tym przemawiają, jest oszczędność czasu i zasobów, w tym środków finansowych. Przekazanie zewnętrznemu podmiotowi obowiązków formalnych związanych z zatrudnianiem pracowników powoduje, że można zapomnieć o uciążliwych umowach, składkach ubezpieczeniowych, podatkach i innych rozliczeniach oraz dokumentach dotyczących zatrudnienia.

Równie ważną zaletą wynikającą ze wsparcia, jakie zapewnia nasze biuro pośrednictwa pracy tymczasowej, jest natychmiastowy dostęp do siły roboczej. Zatrudnianie pracowników we własnym zakresie wymaga przeprowadzenia rekrutacji i sprawdzenia co najmniej kilku, a z reguły większej liczby kandydatów, na co potrzeba czasu. W takiej sytuacji rozwiązaniem są właśnie usługi zewnętrznej agencji, która dysponuje kontaktami z osobami potencjalnie zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia w danej branży.

Elastyczne i wszechstronne usługi agencji pośrednictwa pracy

W ramach współpracy naszym z biurem pośrednictwa pracy tymczasowej można liczyć na błyskawiczne uzupełnienie luk kadrowych, również nagłych i nieprzewidywanych braków w zespole. Mogą one wynikać z różnych powodów, począwszy od choroby, poprzez rezygnację ze stanowiska, skończywszy na urlopie macierzyńskim obecnych pracowników. Gdy ich absencja wymaga natychmiastowego zastępstwa, z pomocą przychodzą agencje pośrednictwa zatrudnienia tymczasowego takie jak nasza.

Współpraca z profesjonalnym biurem przebiega w sposób elastyczny i może być w pełni dostosowana do wymagań Klienta. W jej ramach można zarówno błyskawicznie zatrudnić, jak i zwolnić pracownikiem, podczas gdy w przypadku standardowej formy zatrudnienia na podstawie umowy o pracę obowiązuje znacznie dłuższy okres wypowiedzenia. Gdy firmie zależy na jego maksymalnym skróceniu, skutecznym rozwiązaniem są właśnie usługi świadczone przez naszą agencję.

Wsparcie przy brakach kadrowych

Na skorzystanie z oferty biura pośrednictwa pracy tymczasowej szczególnie często decydują się firmy, które odnotowują duży wzrost sprzedaży w krótkim czasie. Aby podołać szybko przybywającym zamówieniom i dostosować zasoby siły roboczej do potrzeb przedsiębiorstwa, wiele podmiotów wybiera właśnie wsparcie agencji zatrudnienia. Dotyczy to m.in. przedsiębiorstw dostarczających produkty i usługi, na które istnieje popyt sezonowy, a także różnego rodzaju zadań czasowo realizowanych na świeżym powietrzu, np. rolniczych, ogrodniczych czy związanych z obsługą wydarzeń plenerowych.

Pracownicy są zatrudniani poprzez nasze biuro, ale zawsze w pełni dostosowują się do wymagań pracodawcy. Obowiązują ich zasady narzucone przez wewnętrzne regulaminy i procedury, których muszą przestrzegać i z których są rozliczani. Po usługi naszej agencji pośrednictwa pracy tymczasowej z powodzeniem sięgają zarówno małe, lokalne przedsiębiorstwa, jak i największe firmy o międzynarodowym zasięgu. Gwarantujemy elastyczne wsparcie, które przynosi przedsiębiorcom wymierne korzyści niezależnie od skali i specyfiki prowadzonego biznesu.

Pracownicy tymczasowi do dyspozycji

Wsparcie oferowane przez biuro pośrednictwa pracy tymczasowej pozwala na pozyskanie siły roboczej od ręki i bez potrzeby angażowania własnych zasobów. Korzystając z usług naszej agencji, można płynnie uzupełnić braki kadrowe bez konieczności powiększania działu HR czy wprowadzania innego rodzaju zmian w strukturze przedsiębiorstwa.

Co równie istotne, jako biuro wyspecjalizowane w pośrednictwie pracy tymczasowej dysponujemy wykwalifikowaną kadrą i sprawdzonymi procedurami, co przekłada się na szybkość i efektywność pozyskiwania siły roboczej. W krótkim czasie jesteśmy w stanie znaleźć i dostarczyć Klientowi nawet bardzo dużą liczbę pracowników posiadających wymagane kwalifikacje. Ponieważ wszystkimi formalnościami i procedurami związanymi z zatrudnieniem zajmują się specjaliści z naszej agencji, zespół przedsiębiorstwa może się skupić na własnych obowiązkach i swojej podstawowej działalności.

Współpraca z doświadczonym biurem pośrednictwa pracy tymczasem takim jak nasze jest ceniona przez firmy działające w wielu branżach gospodarki. W sytuacji, gdy pojawia się potrzeba uzupełnienia kadry bez potrzeby obciążania własnych zasobów, usługi zewnętrznej agencji są godne polecenia i zdecydowanie warto z nich skorzystać. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z APC Instytut!

Korzyści dla Pracodawcy Użytkownika (Klienta) płynące z zastosowania takiego rozwiązania to:

  1. Możliwość skorzystania z pracy wynajętego pracownika w okresach zwiększonego zapotrzebowania na pracowników lub na czas zastępstwa za nieobecnego pracownika.
  2. Krótszy okres wypowiedzenia pracownika (3 dni lub 1 tydzień, zależnie od przepracowanego okresu).
  3. Możliwość zatrudnienia pracownika na czas wykonania określonej pracy.
  4. Bezpieczeństwo współpracy z oddelegowanym zewnętrznym pracownikiem w ramach własnej struktury zgodnie z kodeksem pracy (outsourcing pracowniczy).
  5. Oszczędność czasu i środków – zajmujemy się całym procesem rekrutacji, klient jedynie określa wymagania oraz skupia się na akceptacji finalnej pracowników.
  6. Możliwość skoncentrowania się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa a tym samym uwolnienie się od załatwiania wszelkich formalności związanych z płaceniem wynagrodzenia oraz wszelkich innych, wymaganych prawem, składek.

 
Serdecznie zachęcamy zatem do skorzystania z tej usługi. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie pytania i w razie zainteresowania wycenimy usługę pod indywidualne potrzeby.

ZAPRASZAM
Katarzyna Cieplińska-Goldman
Kierownik ds. Kluczowych Klientów
e-mail: kc@apcinstytut.pl